В Україні успішно працюють понад 24 тис. домашніх СЕС

В Україні значно зменшився виробіток електрогенерації з традиційних джерел енергії, пов'язаний з катастрофічно малою водністю: АЕС на 11,6%, ТЕС на 7,9%, ГЕС на 40,6%.

При цьому спостерігається різке зростання генерації електроенергії з відновлюваних джерел енергії, яке призводить до колосальних скачків їх виробітку і споживання протягом доби.

Про це в рамках вебінару "Картковий будинок: Що очікує нову модель українського енергоринку?" розповів діючий директор ДП "Енергоринок" Юрій Гнатюк.

На значний приріст генерації з ВДЕ також вплинуло збільшення кількості домашніх СЕС та їх потужностей. Про це повідомляють у Держенергоефективності. За інформацією агентства, станом на 1 квітня 2020 року в Україні встановлено домогосподарствами 24 129 сонячних станцій, які генерують 618 МВт електричної енергії. Зазначимо, що загальний обсяг інвестицій склав понад 495 млн євро. Серед областей лідером залишається Дніпропетровська область із 3 200 встановленими домашніми СЕС.Фото: Держенергоефективності

«Як бачимо, все більше пересічних громадян долучається до виробництва «чистої» енергії. Важливо, що це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці виробництва, а також спонукає власників до раціонального енергоспоживання та впровадження енергоефективних заходів», - зазначають у Держенергоефективності.

Але все ж таки питання балансування електроенергії в Україні залишається відкритим.

Щоб збалансувати електрогенерацію з усіх потужностей є єдиний варіант - розбудова високо маневрових потужностей.

На думку Юрія Гнатюка системи зберігання енергії (energy storage) не вирішують повністю проблему, тому можна дозволити майбутній розвиток зеленої генерації тільки при комплексному підході: розбудова високоманеврових потужностей, доведення до кінця початих проектів по будівництву гідроакумулюючих станцій, а також потрібно більше стимулів для розвитку біогазової генерації.

Дізнайтесь деталі обговорення щодо челенджів та можливих шляхів розвитку нової моделі енергоринку у записі вебінару «Картковий будинок: Що очікує нову модель українського енергоринку?» (тисніть на кнопку "Отримати матеріали") ➡️ https://energy-online.live/

Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Let's stay in touch

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Online Community

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy