Кілька вагомих причин перейти на сонячну енергію від SOLARS Ukraine

2 мільярди людей в світі живуть майже без електроенергії — це приблизно ¼ населення Землі. Половина з них взагалі не мають доступу до електроенергії, половина — не має надійного енергопостачання. Все через дорогий доступ до електроенергії для малих та не дуже заможних держав та родин, особливо в сільській місцевості. Сонячна енергія може це змінити. Як?

По-перше, це сам факт наявності Сонця як джерела енергій. Сонячне світло, за оцінками вчених, ми отримуватимемо ще мінімум 5 мільярдів років. Енергія, яку Сонце забезпечує Землі протягом 1 години, може задовольнити глобальний попит на енергію протягом 1 року. І сонячна енергія не може закінчитись, на відміну від інших джерел енергії, вона доступна в будь-якій точці світу.

По-друге,поява державних та світових програм, зростання кредитування, здешевлення технологій — роблять сонячну енергетику доступною для 80% з цих 2 мільярдів людей і не тільки. Отже, оскільки в світі та в Україні скорочення витрат на комерційні сонячні системи та стимулювання “зеленого” тарифу стає більш керованим, було б доречно та ефективно використати такі можливості.


Виробництво сонячної енергії, ТВт-год/рік

Ті підприємства, які хотіли б бути більш екологічними, енергоефективними та зекономити на рахунках, можуть суміщати використання поновлюваних джерел енергії з ініціативами, які спрямовані на скорочення енергоспоживання. Такий мікс може допомогти зекономити на рахунках не тільки за електричну, але й на теплову енергію — так, Сонце може допомогти виробляти і її. Це особливо актуально для тих бізнесів, де доля електроенергії в кінцевому продукті є доволі високою. В малому бізнесі це, наприклад, ресторани або інші заклади харчування, де майже весь виробничий процес побудований на використанні електричної енергії. У середньому та великому бізнесах прикладом є бізнес з виробництва цементів, де частка енергоносіїв у собівартості продукції становить приблизно 70%.


Частка виробництва електричної енергії за рахунок сонячної енергії, %

Оптимізація витрат також є дуже актуальною для сектору нерухомості — як комерційного так і житлового. Власникам нерухомості використання сонячної енергії дозволяє не тільки економити на рахунках, але й вигідно продати згодом свій об'єкт, здійснювати більш ефективно операційну діяльність та отримувати більше прибутку.

Наприклад, якщо ви встановлюєте систему, яка виробляє більше енергії, ніж ви використовуєте. Це означає, що ви можете продавати залишок енергії у мережу — отже це вже не економія, а додатковий заробіток. Продаж залишків також допоможе компенсувати витрати на встановлення енергосистеми. Такий механізм є дуже актуальним також і для об'єднань власників нерухомості, і для місцевої влади — від району до селища чи міста, — якщо необхідно знизити залежність від мережі та заробляти на потреби громад.

На ціну електроенергії впливає багато факторів — це коливання цін на енергоносії, зміни у кількості палива, що є в доступі, попит на електроенергію, витрати на виробництво, розподіл, передачу електроенергії. Але якщо ви володієте власними генеруючими ресурсами, можна не хвилюватись через потенційне коливання цін, питання вартості доступу до електроенергії та пов'язаної з цим бюрократією, а інколи і корупцією, а також — через можливі простої, до яких призводять перебої у подачі електроенергії, які трапляються через різні збої в інфраструктурному ланцюзі. Перебій у подачі — це проблема не тільки для бізнесу, який втрачає гроші через простої, але й для місцевих громад, для яких питання безперебійної роботи лікарень, магазинів, освітлення вулиць, дворів, парків є питанням не тільки побуту, але й безпеки.

Для громад та середнього і малого бізнесу важливо також і те, що мала сонячна енергія виробляє електроенергію в точці попиту — там, де люди живуть і працюють. Це означає, що немає потреби передавати енергію на великі відстані з використанням дорогої електричної інфраструктури. Більш того, автономні та міні-мережеві рішення є децентралізованими, а це означає локальність розробок проектів, і звичайно, локальність створення робочих місць.

Крім прямих вигід, є й опосередковані. Наприклад — розуміння того, що використання сонячної енергії є внеском у зниження майбутніх глобальних ризиків. Зростання кількості людей та бізнесів, які використовують поновлювальні джерела енергії, зокрема — сонячну — допомагає боротись з кліматичними змінами, запобігати екологічним загрозам, сприяти покращенню здоров'я населення. Крім того, з огляду на зростаючі “зелені” тренди, все більше організацій, партнерів, інвесторів зацікавлені у вкладеннях не просто у бізнес, а у відповідальний бізнес — тобто у такий, якій відповідає конкретним крітеріям сталого розвитку. Це свідчить про далекоглядність компанії, отже — це довіра інвесторів, більш висока вартість бізнесу, гарна репутація серед споживачів, більшість з яких також воліють мати справу з екологічно відповідальними компаніями.

Компанія Solars взяла участь у SEF&CISOLAR 2020 - 12-му Форумі та Виставці сталої енергетики, який відбувся 20-22 жовтня. В рамках форуму директор Solars Олександр Кубанкін виступив з доповіддю "Популяризація сонячної енергії – спільна мета і спільна відповідальність гравців індустрії" та презентував компанію. На виставці новітніх технологій, яка пройшла 21-22 жовтня, команда Solars представили свої послуги та відкрито говорили про перспективи, можливості та завдання.


Дізнайтесь більше про компанію Solars на сайті: solars.com.ua

або зв'яжіться з представниками по тел. +38 093 171 45 77


Повний запис доповідей спікерів з Форуму SEF&CISOLAR 2020 можна придбати тут: uaforum.sefkyiv.com
Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Let's stay in touch

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Online Community

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy