Сонячна енергетика льодовикового періоду


За останній тиждень відбулись дуже знакові історично-кліматичні події для відновлюваної енергетики, зокрема для сонячної. Різке нетипове похолодання, яке "накрило" на минулому тижні більшість території Європи, Азії та Північної Америки, призвело в окремих регіонах до колапсу енергетичної системи. В числі найбільш постраждалих - американський штат Техас, де енергетична інфрастуктура лягла у прямому сенсі цього слова: половина генеруючих потужостей у штаті - 30 ГВт - зупинилась, а оптові ціни на електроенергію злетіли на 10000%. У результаті більшість техасців на кілька днів залишились без електрики, води та тепла. Хейтери відновлюваної енергетики поспішили звинуватити у цій масштабній енергетичній катастрофі зелену генерацію, яка, на їх думку, виявилась неспроможною тримати удар стихії. Однак хочу зазначити, що 56% генерації Техасу - це газові електростанції, 19% - теплові вугільні електростанції, 9% - атомні електростанції і лише близько 15% - відновлювані джерела, які, до речі, на 90% залишились у строю. Лише окремим вітропаркам довелось тимчасово зупинитись щоб вирішити питиння обледеніння лопастей. Зараз все працює. А проблема виникла через особливість енергетичної системи Техасу: вона не пов'язана із загальною енергосистемою США. Це свого часу було досягнуто нафтовими лобістами для уникнення Техасом федерального регулювання у енергетиці. Тому коли замерзли свердловини та порушилось постачання вугілля Техасу просто не було звідки підключати додаткові потужності. Ця ситуація не те що кинула тінь на відновлювану енергетику, а навпаки - стала потужним драйвером для розвитку сонячної енергетики.

Єдині, хто не постраждав від енергетичної кризи - 700 тисяч домогосподарств, які встановили сонячні електростанції, тому вже протягом тижня після колапсу попит на інсталляції домашніх станцій стрибнув у Техасі на 68% і за підсумками року як мінімум подвоїться. І ця ситуація також стала яскравим прикладом того, що саме відновлювана енергетика, зокрема сонячна, стане основою енергетичної стабильності в умовах різких кліматичних змін, та цінним досвідом для інших країн. Абсолютно очевидно, що інвестиції у сонячну енергетику - це побудова надійної енергетичної основи як у розрізі державної політики, так і індивідуальних споживачів.

Саме новим викликам та перспективам розвитку сонячної енергетики у нових економічних та кліматичних умовах присвячена робоча програма CISOLAR 2021 - 10-ї Конференції та Виставки Сонячної Енергетики у Центральній та Східній Європі, яка відбудеться у Києві 25-27 травня 2021 р.


Взяти участь у CISOLAR 2021


Ще однією важливою складовою енергетики найближчого майбутнього є зелений водень, вироблений з допомогою видновлюваних джерел електроенергії. Зокрема Євросоюз визначив зелений водень як основу нової енергетичної реальності Європи. Як водневий тренд змінить енергетичний ландшафт регіону та України зокрема.

Про це ми детально поговоримо на SEF 2021 Kyiv, 14-му Форумі та Виставці сталої енергетики Центральної та Східної Європи. Подія відбудеться 19-21 жовтня у Києві: офлайн та онлайн.

Взяти участь у SEF 2021 KYIV


Єднаємось та розвиваємось!

Віталій Давій,

співзасновник CISOLAR, SEF, IB Club та Solar Academy

Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Let's stay in touch

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Online Community

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy