Для встановлення об’єктів відновлюваної енергетики домогосподарствам в Україні потрібні стимули

Спільний законопроект, розроблений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження і Міністерством енергетики України, дозволить створити стимули для розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), що будуть встановлюватися у приватних домогосподарствах.


Як повідомляє Урядовий портал, такий законопроект уже розробляється. Заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко зазначив, що цей законопроект дозволить встановлювати об’єкти відновлюваної енергетики для власних потреб без сплати “зеленого” тарифу. Цей принцип має назву Net Metering і ним вже широко користуються у світі.

На фото: Юрій Шафаренко


Юрій Шафаренко повідомив, що сонячні електростанції починають користуватися дедалі більшою популярністю. Для порівняння, на кінець 2017 року в Україні сонячними панелями користувалися лише 3 тисячі родин, а наприкінці 2020 року таких домогосподарств налічувалося майже 30 тисяч. Ці панелі в загальному генерують близько 900 млн кВт-годин електроенергії. Це може забезпечити енергією ще приблизно 300 тисяч домогосподарств. Проте потрібні стимули для мотивації власників домогосподарств до встановлення панелей.


За словами Юрія Шафаренка, з 1574 МВт потужностей сонячних електростанцій, встановлених у 2020 році, 226 МВт припадають на СЕС у приватних домогосподарствах.


На думку Ярослава Демченкова, заступника Голови комітету зі сталої енергетики Європейської Енергетичної Комісії ООН, у Міністерстві енергетики України великі надії покладаються на просьюмерів, тобто на тих, хто виробляє електроенергію для власних потреб. Цей напрямок є одним з основних елементів сталого розвитку, як показує досвід впровадження малих потужностей генерації електроенергії у Бельгії, Німеччині, Іспанії чи Австралії.


Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Let's stay in touch

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Online Community

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy