“Зелені” облігації в Україні можуть сягнути вартості 36 мільярдів доларів до 2030 року
Про це повідомив виконуючий обов’язки голови Держенергоефективності Костянтин Гура і підкреслив, що акцент буде зроблено на муніципальні “зелені” облігації
За час підготовки до запуску ринку таких облігацій Україна шукатиме надійних партнерів для пілотних проектів з випуску цих облігацій, а Держенергоефективності стане відповідальним агентством за їх верифікацію. Це допоможе реалізовувати національні проекти в галузі альтернативної енергетики вже найближчим часом.
Згідно даних Міжнародної фінансової корпорації (IFC), загальний потенціал українського ринку енергоефективності і “чистої” енергетики на 2030 рік складе 73 млрд доларів. Завдяки випуску “зелених” облігацій можна залучити половину цієї суми - 36 млрд.
За 2020 рік загальна потужність відновлюваної електроенергетики в Україні виросла на 22 відсотки, що становить 8,5 ГВт (+1,6 ГВт), у той час як у Європі, за даними звіту аналітичних центрів Ember і Agora Energiewende, у 2020 році вперше було вироблено більше енергії з “зелених” джерел (38%), ніж на викопному паливі (37%). П’ята частина всієї електроенергії ЄС вже генерується вітровими і сонячними електростанціями.