Гайд антикризових рішень промислового бізнесу сонячної енергетики від Unisolar

Гайд антикризових рішень промислового бізнесу сонячної енергетики від Unisolar

Зміни, які відбуваються сьогодні у відновлюваній енергетиці в Україні сприймаються неоптимістично. Більшість компаній намагаються впоратися з бюджетними дефіцитами, які виникли внаслідок "перекосів" функціонування моделі енергетичного ринку.

На вебінарі "Антикризові рішення промислового бізнесу: будівництво сонячних електростанцій під "зелений" тариф чи шлях до енергонезалежності" разом зі спікерами від компанії Unisolar запропонували власникам та керівникам промислового бізнесу в сонячній енергетиці дієві рішення, які допоможуть подолати кризу, зберегти та успішно розвивати свій бізнес у майбутньому.

Максим Диренко, начальник департаменту торгівельних операцій на ринку електроенергії ДП “Гарантований покупець”

Максим Диренко, начальник департаменту торгівельних операцій на ринку електроенергії ДП “Гарантований покупець”, розповів про ефективну взаємодію з Гарантованим покупцем в контексті останніх змін у законодавстві.

Експерт повідомив, що з 1 січня 2020 року оператор системи передачі для забезпечення операційної безпеки має право за межами балансуючого ринку придбати послуги зі зменшення навантаження виробником, який здійснює продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом або за аукціонною ціною.

Наталія Черняєва, виконавчий директор Unisolar, порівняла досвід Німеччини та України і запевнила, що всі виплати по "зеленому" тарифу, які не отримали власники українських СЕС, з часом обов'язково надійдуть.

Наталія Черняєва, виконавчий директор Unisolar

"Наша компанія вбачає майбутнє за сонячною енергетикою. Я бачу велику кількість компаній, які звертаються до нас цього року стосовно будівництва промислових станцій під власне споживання. Цікавість до інсталяцій СЕС виросла, оскільки власники бізнесу розуміють, що тарифи на електроенергію підвищуються. Тому всі власники прагнуть енергонезалежності, стабільності та зменшення операційних витрат – саме за ці показники зараз голосують і приймають рішення", – впевнено прокоментувала стан ринку сонячної енергетики Наталія Черняєва.

Для досягнення цілі інвестування необхідно розрахувати істинну і загальну вартість інвестицій, а також мати інструмент точного виміру ROI (окупності інвестицій).

Компанія Unisolar пропонує кожному інсталятору використовувати фінансову модель точного виміру ROI проєкту.

Замовити попередній індивідуальний прорахунок сонячної електростанції можна за лінком: bit.ly/2XTWpZa

Сучасні тренди сонячних панелей від Unisolar

У 2019 році на ринку домінували монокристалічні модулі, цей тренд буде продовжуватись і надалі. Полікристалічні модулі у цьому та наступному роках будуть менш затребуваними серед інсталяторів. Про таку тенденцію повідомив Андрій Соколан, керівник технічного відділу Unisolar під час вебінару.

Андрій Соколан, керівник технічного відділу Unisolar

«Наразі найбільші виробники просувають лінійки з монокристалом з n-type, адже такі модулі мають меншу деградацію лінійної потужності у порівнянні з p-type до 0,45% на рік і зниженням деградації до 2-2,5 %», – зазначив Андрій.

За його словами, найпоширенішим стандартом комірок є M2 (156 мм), але слідуючи трендам, використовують збільшені комірки – G1 (159 мм), M4 (162 мм) та M6 (166 мм). Ця тенденція призводить до збільшення розміру самого модуля і кількості його комірок. Саме модулі зі 72-ма комірками будуть найбільш поширеними і захоплять більшу частку ринку. Зазвичай такі модулі використовують на промислових станціях наземного та дахового типів, а також на станціях, побудованих під власне споживання.

Технічний аудит промислових СЕС

Артем Матрофайло, керівник напрямку з організації, експлуатації та сервісного ремонту Unisolar

З огляду на зміни в законодавстві, більш актуальним постає питання сервісного обслуговування ФЕС. Артем Матрофайло, керівник напрямку з організації, експлуатації та сервісного ремонту Unisolar представив статистику проблем, які виникають при експлуатації СЕС. За результатами маємо наступні цифри:

 • 34% кабелі та з’єднання;

 • 32% фотомодулі;

 • 10% інверторне обладнання;

 • 8% інші причини;

 • 7% суматори та РЩ;

 • 7% конструкції;

 • 2% трансформатори та обладнання КТП.

Артем Матрофайло звернув увагу саме на кабельні з’єднання, фотомодулі та інверторне обладнання, прокоментувавши: «Якість обладнання, яке інсталятори обирають та встановлюють на промислових сонячних електростанціях, визначає потенційність проблем та їх періодичність».

Дізнатися в подробицях про ефективну взаємодію з ДП «Гарантований покупець», оптимізацію технічних рішень для дахових і наземних ФЕС, технічний аудит промислових СЕС, а також отримати інвестиційний гайд “«Зелений» тариф & Власне споживання” від компанії Unisolar можна в матеріалах вебінару.

Отримати матеріали вебінару «Антикризові рішення промислового бізнесу: будівництво сонячних електростанцій під "зелений" тариф чи шлях до енергонезалежності?» можна на сайті: build.energy-online.live

Замовити індивідуальний прорахунок СЕС, отримати консультацію або стати дилером Unisolar можна написавши на email: info@unisolar.com.ua або зателефонувавши за номером: +38 044 206 45 06.

Приєднуйтесь до IB Club - глобальної спільноти професіоналів та власників бізнесу, об’єднаних єдиною місією, які працюють на розвинених ринках Європи: ibcentre.org/ibclub

Избранные посты
Recent Posts
Архив
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Let's stay in touch

 • LinkedIn
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Instagram

Online Community

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy