ТОП-10 трендів сонячної енергетики до 2025 року від Huawei

За позитивними прогнозами IB Centre, у період з 2019 по 2024 рр. потужність відновлюваних джерел енергії на глобальному рівні прогнозовано може збільшитися на 50% саме завдяки сонячній енергетиці, адже тільки на PV-сегмент припадає майже 60% очікуваного зростання. Потужності сонячної енергетики в Україні зросли за останні 3 роки у понад 7 разів. Зокрема, станом на 1 грудня 2019 р. загальна потужність українських сонячних станцій перевищила 3,8 ГВт.

Схожі позитивні прогнози представили також у компанії Huawei. Протягом наступних 5 - 10 років відновлювана енергетика буде брати більш помітну роль - як основне джерело живлення для енергомереж. Сонячна енергетика, зокрема, як найбільш примітна форма відновлюваної енергії, має особливо світле майбутнє. Однак, оскільки відновлювані ресурси становлять більшу частку в загальному обсязі виробництва енергії, забезпечення безпеки, надійності та економічної ефективності в усіх активах для виробництва електроенергії стане найважливішим пріоритетом.

Швидкий розвиток нових ІТ-технологій, таких як штучний інтелект, технології зберігання даних у так званих хмарах, розвиток 5G, вплине на всі галузі, в тому числі й на сонячну енергетику.

Huawei представила основні тенденції у галузі сонячної енергетики, які спрямовані на те, щоб індустрію направити на інтелектуальні, зелені рішення, а також забезпечити розуміння інновацій та зростання нової енергетичної галузі.

1. Діджиталізація

Photo: Huawei

Основною темою 11-го Міжнародного Форуму Сталої Енергетики SEF 2019 KYIV (sefkyiv.com) стала саме тема діджиталізації галузі. І зараз Huawei також нагадують про те, що до 2025 року 90% сонячних електростанцій будуть застосовувати діджитал технології. Адже вони допоможуть СЕС бути простими в експлуатації, інтелектуальними та ефективними в управлінні.

2. Інтелектуальні рішення на основі AI (штучного інтелекту)

Photo: Huawei

Інтеграція AI та PV полегшить взаємозв'язок між пристроями, а також покращить вироблення електроенергії і ефективність O & M (експлуатації та обслуговування) за допомогою спільної оптимізації. Методи штучного інтелекту можуть запропонувати нові перспективні можливості для PV- систем, в тому числі: активні заходи щодо ідентифікації, а також захист фотоелектричних модулів та відмов пристроїв за допомогою алгоритмів діагностики штучного інтелекту; оптимізація алгоритму трекера з великими даними про завод і самонавчанням для підвищення врожайності; і синергія сонячного накопичувача за допомогою AI для автоматичної оптимізації виручки від фотоелектричного сховища. В результаті понад 70% сонячних станцій будуть використовувати штучний інтелект для оптимізації та підвищення ефективності роботи СЕС.

3. Автоматизація сонячних станцій

Photo: Huawei

Застосування дронів і автоматизації роботи сонячних енергетичних систем на основі роботів забезпечать постійну і високу точність даних для підвищення продуктивності та безпеки на PV-установках. Як підраховано, очікується, що в майбутньому понад 80% СЕС будуть повністю автоматизованими.

4. Активна підтримка енергосистем

Photo: Huawei

Підвищення рівня проникнення енергії, пов'язаної з електронікою, призведе до зниження міцності енергосистеми, що затруднить більш широке застосування фотоелектричних систем. Протягом наступних 5 років фотоелектричні установки повинні поступово переходити від адаптації до електромережі до підтримки електромережі.

5. Системи зберігання енергії

Photo: Huawei

Тема Energy Storage (систем накопичення енрегії) стане однією з ключових в рамках 9-ї Міжнародної Конференції сонячної енергетики CISOLAR 2020, яка відбудеться 15 липня у Києві (ua.cis-solar.com).

Пропонується, що системи накопичення енергії будуть працювати в тандемі з PV системами і стануть критично важливими компонентами. У Huawei прогнозують, що до 2025 року доля встановлених СЕС із системами зберігання енергії перевищить 30%.

6. Віртуальні електростанції

Photo: Huawei

Протягом наступних 5 років IT-технології, такі як 5G, блокчейн і хмарні сервіси, будуть широко застосовуватися на розподілених електростанціях, формуючи, так звані віртуальні електростанції (VPP) для спільного управління і братимуть участь в послугах планування, транзакцій і допоміжних послуг для енергосистем. Розвиток технології VPP надихне нові бізнес-моделі і приверне увагу нових гравців на ринок в розподілених PV систем. За прогнозом Huawei, понад 80% домогосподарств та приватних СЕС підключать до мереж віртуальної електростанції.

7. Активна безпека

Photo: Huawei

З більш широким застосуванням розподіленого фотоелектричного обладнання головною турботою стало забезпечення безпеки будівлі, якщо говоримо про дахові СЕС, і персоналу. Ризики іскріння PV, викликані поганим контактом вузлів в фотоелектричних модулях, поганими сполуками з фотоелектричними роз'ємами або застарілими чи пошкодженими кабелями, стали нагальною проблемою в галузі. Щоб знизити такі ризики, захисні пристрої стануть стандартною функцією для розподілених фотоелектричних систем на даху і будуть включені в міжнародні галузеві стандарти.

8. Збільшення потужностей

Photo: Huawei

З тенденцією зниження рівня LCOE сонячної енергії виникає більш висока вимога до більшої потужності одного модуля та легкого обслуговування інвертора. Для цього потрібна більш висока щільність потужності. З проривами в дослідженнях широкосмугових напівпровідників, таких як SiC і GaN, а також вдосконалених алгоритмів управління, очікується, що щільність потужності інвертора зросте більш ніж на 50% протягом наступних 5 років. Дізнатися про те, як максимізувати генерацію сонячної станції та модернізувати її можна 16 липня на тренінгу від Solar Academy (megatraining1.solarenergyacademy.org)

9. Модульний дизайн

Photo: Huawei

Інвертори, ПК і пристрої накопичення енергії є ключовими компонентами у встановленні СЕС, які сильно впливають на доступність всієї системи фотоелектричної установки. У міру збільшення потужності і складності фотоелектричних установок традиційний, орієнтований на фахівців підхід до технічного обслуговування на місці буде занадто дорогим. Модульна конструкція стане основною, оскільки вона забезпечує гнучке розгортання, плавне розширення і обслуговування без експертів, значно скорочуючи витрати на експлуатацію та технічне обслуговування, а також покращує доступність системи.

10. Безпека та надійність

Photo: Huawei

Збільшення сукупної потужності глобальних фотоелектричних станцій та більш складна архітектура мережі збільшують ризики мережевої безпеки СЕС. Крім того, існують більш суворі вимоги до конфіденційності і безпеки користувачів для розподілених PV установок. Всі ці тенденції припускають, що сонячні станції повинні мати можливості забезпечення безпеки і надійності.

Представляючи ці 10 основних тенденцій в галузі сонячної енергетики до 2025 року, Huawei планує зіграти свою роль у створенні зеленого, інтелектуального світу, в якому безмежний потенціал нових енергетичних рішень може бути широко поширений в суспільстві.

Компанія Huawei є партнером і мегават спонсором 9-ї Міжнародної Конференції та Виставки Сонячної Енергетики Центральної та Східної Європи CISOLAR 2020, яка відбудеться 15-17 липня у Києві.

9-та Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики Центральної та Східної Європи

CISOLAR 2020

Приєднуйтеся до події, реєструйтеся та ставайте драйвером у галузі сонячної енрегетики: ua.cis-solar.com

Організаційний комітет CISOLAR:

+38 044 383 03 56

cisolar@ibcentre.org

Джерело:

Huawei

Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Let's stay in touch

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Online Community

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy