Please reload

Недавние посты

9th Sustainable Energy Forum & Exhibition of Eastern Europe SEF-2017 Kyiv will be held on October 9-11

May 16, 2017

1/1
Please reload

Избранные посты

ТОП-10 трендів сонячної енергетики до 2025 року від Huawei

March 20, 2020

 

За позитивними прогнозами IB Centre, у період з 2019 по 2024 рр. потужність відновлюваних джерел енергії на глобальному рівні прогнозовано може збільшитися на 50% саме завдяки сонячній енергетиці, адже тільки на PV-сегмент припадає майже 60% очікуваного зростання. Потужності сонячної енергетики в Україні зросли за останні 3 роки у понад 7 разів. Зокрема, станом на 1 грудня 2019 р. загальна потужність українських сонячних станцій перевищила 3,8 ГВт.

 

Схожі позитивні прогнози представили також у компанії Huawei. Протягом наступних 5 - 10 років відновлювана енергетика буде брати більш помітну роль - як основне джерело живлення для енергомереж. Сонячна енергетика, зокрема, як найбільш примітна форма відновлюваної енергії, має особливо світле майбутнє. Однак, оскільки відновлювані ресурси становлять більшу частку в загальному обсязі виробництва енергії, забезпечення безпеки, надійності та економічної ефективності в усіх активах для виробництва електроенергії стане найважливішим пріоритетом.

 

Швидкий розвиток нових ІТ-технологій, таких як штучний інтелект, технології зберігання даних у так званих хмарах, розвиток 5G, вплине на всі галузі, в тому числі й на сонячну енергетику.

 

Huawei представила основні тенденції у галузі сонячної енергетики, які спрямовані на те, щоб індустрію направити на інтелектуальні, зелені рішення, а також забезпечити розуміння інновацій та зростання нової енергетичної галузі.

1. Діджиталізація

 

 Photo: Huawei

 

Основною темою 11-го Міжнародного Форуму Сталої Енергетики SEF 2019 KYIV (sefkyiv.com) стала саме тема діджиталізації галузі. І зараз Huawei також нагадують про те, що до 2025 року 90% сонячних електростанцій будуть застосовувати діджитал технології. Адже вони допоможуть СЕС бути простими в експлуатації, інтелектуальними та ефективними в управлінні.

 

 

2. Інтелектуальні рішення на основі AI (штучного інтелекту)

 

 Photo: Huawei

 

Інтеграція AI та PV полегшить взаємозв'язок між пристроями, а також покращить вироблення електроенергії і ефективність O & M (експлуатації та обслуговування) за допомогою спільної оптимізації. Методи штучного інтелекту можуть запропонувати нові перспективні можливості для PV- систем, в тому числі: активні заходи щодо ідентифікації, а також захист фотоелектричних модулів та відмов пристроїв за допомогою алгоритмів діагностики штучного інтелекту; оптимізація алгоритму трекера з великими даними про завод і самонавчанням для підвищення врожайності; і синергія сонячного накопичувача за допомогою AI для автоматичної оптимізації виручки від фотоелектричного сховища. В результаті понад 70% сонячних станцій будуть використовувати штучний інтелект для оптимізації та підвищення ефективності роботи СЕС.

 

3. Автоматизація сонячних станцій

 

 Photo: Huawei

 

Застосування дронів і автоматизації роботи сонячних енергетичних систем на основі роботів забезпечать постійну і високу точність даних для підвищення продуктивності та безпеки на PV-установках. Як підраховано, очікується, що в майбутньому понад 80% СЕС будуть повністю автоматизованими.

 

4. Активна підтримка енергосистем

 

 Photo: Huawei

 

Підвищення рівня проникнення енергії, пов'язаної з електронікою, призведе до зниження міцності енергосистеми, що затруднить більш широке застосування фотоелектричних систем. Протягом наступних 5 років фотоелектричні установки повинні поступово переходити від адаптації до електромережі до підтримки електромережі.

 

5. Системи зберігання енергії

 

 Photo: Huawei

 

Тема Energy Storage (систем накопичення енрегії) стане однією з ключових в рамках 9-ї Міжнародної Конференції сонячної енергетики CISOLAR 2020, яка відбудеться 15 липня у Києві (ua.cis-solar.com).

Пропонується, що системи накопичення енергії будуть працювати в тандемі з PV системами і стануть критично важливими компонентами. У Huawei прогнозують, що до 2025 року доля встановлених СЕС із системами зберігання енергії перевищить 30%.

 

6. Віртуальні електростанції

 

 Photo: Huawei

 

Протягом наступних 5 років IT-технології, такі як 5G, блокчейн і хмарні сервіси, будуть широко застосовуватися на розподілених електростанціях, формуючи, так звані віртуальні електростанції (VPP) для спільного управління і братимуть участь в послугах планування, транзакцій і допоміжних послуг для енергосистем. Розвиток технології VPP надихне нові бізнес-моделі і приверне увагу нових гравців на ринок в розподілених PV систем. За прогнозом Huawei, понад 80% домогосподарств та