Please reload

Недавние посты

9th Sustainable Energy Forum & Exhibition of Eastern Europe SEF-2017 Kyiv will be held on October 9-11

May 16, 2017

1/1
Please reload

Избранные посты

До 2030 р. потужності ВДЕ в Україні перевищать 12 ГВт

November 6, 2018

Потужності відновлюваних джерел електроенергії зростуть в Україні до 2030 р. в 9-10 разів і перевищать 12 ГВт.

 

Такий прогноз змін енергетичного ландшафту України зробив директор компанії IB Centre Europe, голова оргкомітету 10-го Міжнародного Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV Віталій Давій.

 

Активна фаза розвитку ринку сталої енергетики в Україні розпочалась із затвердження механізму «зеленого» тарифу у вересні 2008 року. До цього часу в Україні діяли близько 60 малих гідроелектростанцій потужністю 120 МВт та кілька пілотних проектів у сонячній та вітровій енергетиці потужністю менше 4 МВт. За наступні 10 років в Україні з’явилось понад 6 500 нових об`єктів відновлюваної енергетики, у тому числі 6 030 домашніх сонячних станцій

 

 На фото: Віталій Давій

 

 

«Кожного дня ми зустрічаємо все більше нових гравців, ідей, проектів і нових викликів. Сприятливий зелений тариф дає можливість створювати, будувати та інвестувати. Сьогодні найбільші міжнародні енергетичні компанії проводять фундаментальні дослідження та розробляють проекти, мета яких - об’єднати споживачів в одну децентралізовану систему» - зазначив Віталій Давій під час відкриття події.

 

Як результат, все більше гравців ринку створюють, вдосконалюють і розвивають технологічні та сервісні напрямки як для малих, так і для великих проектів сталої енергетики.

 

На фото: Віктор Галасюк

 

Зокрема, під час SEF 2018 KYIV голова парламентського комітету з промислової політики та підприємництва Верховної Ради України Віктор Галасюк виділив 5 ключових пріоритетів, які допоможуть досягти Україні повної енергетичної незалежності. Серед них – розвиток «зеленої енергетики», масштабна енергомодернізація, розвиток власного видобутку, розвиток власної нафтопереробки та енергетичний безвіз.

 

Можливості та енергетичний потенціал України на міжнародній арені розкрив директор із комерційних та юридичних питань компанії «RECOM» Нарек Тунян.

 

«Протягом 2017 р. в Україні було встановлено 211 МВт сонячних електростанцій, але в порівнянні з іншими країнами – це дуже незначна цифра. Така статистика показує, що країна має багато потенціалу для активного зростання. Тому треба ставити за мету 100% renewable і досягати її, враховуючи, що технології у сонячній енергетиці з кожним роком дешевшають і стають більш доступними» - повідомив він.

 

Як було вище зазначено, зараз для України стоїть перспективне завдання - досягти 100% renewable і компанія «KNESS» рішуче налаштована йти до цієї мети.

 

«Україні потрібна стратегія 100% renewables. На даний момент ця тема не досить широко обговорюється, але я переконаний, що 100% renewables – це досить досяжна та проста мета і всі технології для цього вже існують. Ми, як компанія та спільнота, хотіли б взяти участь в написанні цієї стратегії» - впевнено стверджує генеральний директор «KNESS» Сергій Шакалов.

 

На думку генерального директора компанії «Метрополія» Віктора Куртєва, щоб досягти 100% renewables потрібно виконати технічні та економічні заходи. Вони включають в себе заборону будівництва поршневих електростанцій, виконання програми Укргідроенерго, зміну застарілих підходів до диспетчеризації, впровадження систем прогнозування ВДЕ та систем Smartgrid, відмову від аукціонів, а також локалізацію обладнання та елементів електростанцій всіх видів ВДЕ.

 

 На фото: Руслана Лижичко

 

Галузь сталої енергетики та місію RE100 підтримала народна артистка України, Амбасадор відновлюваної енергії в Україні Руслана Лижичко і закликала кожного приєднуватися і брати участь у її розвитку.

 

«Я повністю віддаю себе відновлюваній енергетиці – 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Для мене renewable energy – це глобальна місія кожного з нас. Тому що енергія – це продукт №1 в нашому житті. Глобально у світі, і це зрозуміло, потрібно, щоб всі асоціації, інституції об’єднувалися під загальну місію RE100» – переконана Руслана Лижичко.

 

Зріст інвестицій в проекти сталої енергетики підтвердив виконавчий директор по Близькому Сходу, Північній Африці та СНД компанії Suntech Power Дімітріс Тітопулос. За його прогнозом до 2040 року в розвиток відновлюваних джерел енергії буде інвестовано 12 трлн доларів, з них 3,9 трлн – сонячна енергетика, 2,9 трлн – вітрова енергетика, 5,16 трлн – інші ВДЕ.

Генеральний директор компанії «Авенстон» Дмитро Лукомський повідомив, що значна частка інвестицій в розробці відновалюваних джерел енергії направлена на сонячну енергетику.

 

«В Україні збільшиться кількість інсталяцій сонячної енергетики, переважно наземних, побачимо більше малих проектів та дахових інсталяцій, буде обмежена площа для встановлення сонячних панелей, а новітні технології будуть більш помітними», - зробив прогноз експерт.

 

На фото: Форум SEF 2018 KYIV

 

На думку компанії «Енергетична Альтернатива», мережева сонячна електростанція – це найпростіший інструмент для успішного бізнесу, а інвестиція в її будівництво є найбезпечнішим рішенням у співвідношенні з економічними ризиками.

Фахівці компанії «Atmosfera» додали, що промислові сонячні станції, зроблені під «зелений» тариф, вже зараз мають значний прогрес в розвитку і їх кількість з кожним роком буде зростати.

 

За словами генерального директора компанії «Блок Мастер Україна» Віталія Тимощенко, найцікавіший проект сонячної електростанції для інвесторів повинен мати такі критерії: потужність від 10 МВт, розташування на рівній ділянці з хорошою геологією і гідрологією, доступність та готовність, а джерелом фінансування має виступати банківський кредит.

Компанія «Karbon CNS» вважає потенціал сонячної енергетики України таким, що промислові сонячні електростанції великої потужності (10 МВт і більше) успішно забезпечать електроенергією малі та середні підприємства.

 

Стосовно будівництва проектів, спеціалісти систем кріплення «Solar Steelconstruction» радять звертати увагу на площу та місцерозташування сонячної електростанції. Особливо це стосується дахових СЕС, адже від розмірів покрівлі залежить кількість фотоелементів, а для правильного розташування важливий один фактор – орієнтація за сторонами світла.

 

Подія SEF 2018 KYIV вкотре довела, що новітні технології та інновації у сталій енергетиці активно розвиваються і вже застосовуються у проектах.

 

На фото: Виставка SEF 2018 KYIV