Каліфорнія з 2030 року вимагатиме живити будинки сонячною енергією


Каліфорнія зробила гігантський крок вперед і стала першим штатом, який через 2 роки вимагатиме від власників нових будинків обов’язкового живлення сонячною енергією. Ця ініціатива виведе державу на новий рівень енергозбереження. Виключенням є старі будівлі, на яких не можна встановити сонячні панелі. Експерти очікують значне збільшення потужностей та об'єктів в галузі сонячної енергетики Каліфорнії згідно затверджених вимог.

Вимога

Наразі Каліфорнія виробляє 15-20% сонячної енергії з нових будинків, а за новим законом, штат повинен постачати 50% потужностей із сонячних джерел енергії, які не містять вуглецю.

Боб Раймер, старший інженер Каліфорнійської будівельної асоціації, впевнений, що прийняття таких стандартів – це "квантовий" стрибок.

«Ви можете посперечатися, але кожна держава буде стежити за тим, що у нас відбувається» - сказав Боб.

В середньому в Каліфорнї будують близько 80 000 нових будинків в рік і встановлюють близько 15 000 сонячних батарей. В цілому, при нинішніх темпах будівництва житла, нова вимога збільшить річну кількість сонячних установок на дахах на 44%. Фактично, держава генерує так багато сонячної і вітрової енергії, що іноді може зупиняти виробництво на деяких об'єктах або ділитись електроенергією з іншими державами, щоб уникнути перевантаження електричної мережі.

До речі, штати Нью-Джерсі, Масачусетс та Вашингтон також прийняли вимоги Національної комісії щодо переходу на сонячну енергетику, але Каліфорнія все одно залишається лідером в США, забезпечуючи штат на 16% сонячною енергетикою та надаючи жителям 86 000 робочих місць в промисловості.

Гроші

Сонячні панелі можна самостійно придбати й встановити або купити новий будинок з вже наявними панелями, інший варіант – щомісяця їх брати в оренду. Така інвестиція обійдеться в плюс до вартості будинку в розмірі 8 000 – 12 000$.

За підрахунками членів Комісії з питань житлового Фонду, перехід на сонячну енергетику додасть до щомісячних комунальних платежів в середньому 40$, але зекономить споживачам 80$ за опалення, охолодження та світло. В результаті, маємо заощадження в 40$.

Будівництво

Перспектива вимоги живлення будинків сонячною енергією охопила і галузь будівництва - продавці зможуть продавати новий будинок із вже вбудованими сонячними панелями. При такому прогнозі, їх вартість зросте на декілька тисяч доларів. Але державні чиновники та прихильники «чистої» енергетики Каліфорнії запевняють, що додаткові витрати для покупців житла будуть повністю компенсовані, завдяки економії на електроенергії в майбутньому.

«Будь-яка переплата за будинок через іпотеку буде більше ніж просто компенсована. Так буде краще для клієнтів», - зазначив Ендрю Макаллістер, член Комісії з енергетики.

Згідно з новими вимогами, тепер перед будівельниками стоїть завдання: зробити приватні будинки окремо доступними для встановлення сонячних панелей або побудувати загальну систему сонячної енергетики, яка буде обслуговувати групу будинків.

Комунальні підприємства також готуються до змін, вивчаючи вплив сонячної енергетики на електричну мережу з випробуваннями та, намагаються визначити, як правильно управляти новою системою. Дослідження показали, що в поєднанні - енергоефективні заходи та сонячна енергетика, значно скоротять загальну вартість володіння будинком.

Переваги

Нова вигідна система тарифів. Вона дасть можливість жителям Каліфорнії користуватися електроенергією і платити лише за той проміжок часу, коли вона використовується. Наприклад, спеціальна енергоефективна батарея може зберегти енергію, навіть коли вона працює на максимумі. Також каліфорнійці зможуть встановити інтелектуальні лічильники, за якими будуть спостерігати, самостійно контролювати витрати енергії та встановлювати потрібну напругу. Таким чином, домовласники будуть застосовувати енергоефективні функції та джерела, які в свою чергу дозволять уникнути більш високих витрат.

Недоліки

Для деяких споживачів, вимога переходу на сонячну енергетику є несприятливою. Так, комунальна установа San Diego Gas and Electric сподівається, що держава зробить все можливе аби комунальні підприємства отримували достатній дохід для роботи з державною електричною мережею, оскільки є домовласники, які не можуть собі дозволити придбати сонячні панелі.

Вражаючий приклад Каліфорнії мотивує докладати ще більше зусиль для розвитку та популяризації галузі відновлювальної енергетики в Україні та Європі. Тому приєднуйтесь до ком’юніті всесвітньо відомих експертів, учасників міжнародного ринку сталої енергетики та станьте учасником головної події року – SEF 2018 KYIV!

Реєстрація за лінком: ua.sefkyiv.com/


Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Let's stay in touch

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Online Community

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy