Чим Аляска приваблює інвесторів у галузі сонячної енергетики?

February 25, 2020

Все ж таки девіз IB Centre “Робити неможливе можливим” працює по всьому світу. Здавалося б, у регіоні, де майже 85% земель мають рівень вічної мерзлоти, і навіть у південних регіонах взимку можна отримати мінімум денного світла, про генерацію чистої енергії з сонячної станції не могло б бути й мови. Але це не про сонячну електростанцію в Віллоу на Алясці, яка своєю продуктивністю доводить, що енергію з Сонця можливо отримувати при найнесподіваніших кліматичних умовах.

 

 

 Фото: ADN

 

Сонячна станція на Алясці є найбільшою у штаті. Проєкт розташоваий у декількох сотнях миль на південь від Північного полярного кола, тому взимку отримує менше шести годин денного світла. Її девелопером стала американська компанія Renewable IPP.

Найблільша сонячна станція на Алясці складається з 3240 сонячних панелей та має 11 рядів PV-модулей, серед яких 9 рядів по 133 кВт та 2 інших ряди по 70 кВт. Очікується, що її потужність складе 1,35 мегават-годин на рік - цього достатньо, щоб забезпечувати електроенергією в середньому близько 120 будинків  щороку. До слова, така сонячна станція здатна скорочувати 2 мільйони фунтів викидів вуглецю щороку.

 

 

Чим Аляска приваблює інвесторів?

 

Зміна клімату в Арктиці та на її околицях відчувається набагато інтенсивніше, ніж в інших частинах світу, а це в свою чергу призводить до гострої необхідності скорочення використання викопного палива і розширення можливостей генерації енергії з ВДЕ.

 

Сонячні станції, які розташовані поруч з Полярним колом, стали можливими та реалізованими завдяки прогресу технологій в сонячній енергетиці та зниження вартості обладнання.

 

Фото: BBC

 

Ціни на електроенергію на Алясці майже вдвічі перевищують середні по США. Це викликає великий інтерес до чистих джерел енергії.

 

«Можливість генерації сонячної енергії - це функція двох речей: сонячні ресурси і ціни на електроенергію», - говорить виконавчий директор Renewable IPP Джен Міллер.

 

Джен Мілер, CEO Renewable IPP 

Фото: ADN

 

Однак є одна річ, з якою СЕС, розташовані на півночі, повинні боротися. Взимку у Вілоу випадає в середньому  2,2 метри снігу на рік, тому сонячні панелі покриваються опадами.

 

«Нам довелося найняти людей для прибирання снігу. У такі місяці, як грудень, коли дійсно темно, ми просто дозволяємо снігу накопичуватися, так як не вистачає денного світла для його очищення», - ділиться досвідом експлуатації СЕС на Алясці Джен Міллер.

Фото: BBC

 

Інше рішення: знайти оптимальний кут нахилу панелі, щоб сніг просто  сам скочувався з них. У Renewable IPP виявили, що 45 градусів - це кращий кут для виробництва сонячної енергії на фермі Віллоу.

 

Команда Renewable IPP планує розширюватись у найближчі роки і створити місця для наступного сонячного проекту. Перспектива успішної генерації з ВДЕ, навіть у віддалених та холодних регіонах є показником того, як далеко просунулася сонячна енергетика.

 

До слова, потужності сонячної енергетики в Україні зросли за останні 3 роки у понад 7 разів. Зокрема, станом на 1 грудня 2019 р. загальна потужність українських сонячних станцій перевищила 3,8 ГВт. Досягнувши «сонячних» потужностей 5 ГВт Україна може увійти до ТОП15 найрозвиненіших ринків сонячної енергетики у світі.

 

На провідній міжнародній Конференції сонячної енергетики експерти обговорять актуальні питання галузі, серед яких в центрі уваги буде тема розподіленої генерації та технологій зберігання енергії, будуть представлені останні світові тренди та успішні бізнес-моделі сонячної енергетики, а також новітні технологічні рішення та сервіси.

 

 9-та Міжнародна Конференція та Виставка сонячної енергетики Центральної та Східної Європи, CISOLAR 2020

 

 

Конференція відбудеться 7 квітня у Києві, готель Fairmont (вул. Набережно-Хрещатицька, 1).

 

Реєстрація та резерв квитків: conference-ua.cis-solar.com

 

 

Джерело: BBC

Please reload

Featured Posts

9th Sustainable Energy Forum & Exhibition of Eastern Europe SEF-2017 Kyiv will be held on October 9-11

May 16, 2017

1/1
Please reload

Recent Posts