В Україні успішно працюють понад 24 тис. домашніх СЕС

May 4, 2020

В Україні значно зменшився виробіток електрогенерації з традиційних джерел енергії, пов'язаний з катастрофічно малою водністю: АЕС на 11,6%, ТЕС на 7,9%, ГЕС на 40,6%.

При цьому спостерігається різке зростання генерації електроенергії з відновлюваних джерел енергії призводить до колосальних скачків виробітку і споживання протягом доби.

Про це в рамках вебінару "Картковий будинок: Що очікує нову модель українського енергоринку?" розповів діючий директор ДП "Енергоринок" Юрій Гнатюк.

 

На значний приріст генерації з ВДЕ вплинуло збільшення домашніх СЕС. Про це повідомляють у Держенергоефективності. За інформацією агентства, станом на 1 квітня 2020 року в Україні встановлено домогосподарствами 24 129 сонячних станцій, які генерують 618 МВт електричної енергії. Зазначимо, що загальний обсяг інвестицій склав понад 495 млн євро. Серед областей лідером залишається Дніпропетровська область із 3 200 встановленими домашніми СЕС.

 

 

 Фото: Держенергоефективності

 

«Як бачимо, все більше пересічних громадян долучається до виробництва «чистої» енергії. Важливо, що це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці виробництва, а також спонукає власників до раціонального енергоспоживання та впровадження енергоефективних заходів», - зазначають у Держенергоефективності.

 

Але все ж таки питання балансування електроенергії в Україні залишається відкритим.

 

Щоб збалансувати електрогенерацію з усіх потужностей є єдиний варіант - розбудова високо маневрових потужностей.

На думку Юрія Гнатюка системи зберігання енергії (energy storage) не вирішують повністю проблему, тому можна дозволити майбутній розвиток зеленої генерації тільки при комплексному підході: розбудова високоманеврових потужностей, доведення до кінця початих проектів по будівництву гідроакумулюючих станцій, а також потрібно більше стимулів для розвитку біогазової генерації.

 

Дізнайтесь деталі обговорення щодо челенджів та можливих шляхів розвитку нової моделі енергоринку у записі вебінару «Картковий будинок: Що очікує нову модель українського енергоринку?» (тисніть на кнопку "Отримати матеріали") ➡️ https://energy-online.live/

 

Джерело: Держенергонефективності

Please reload

Featured Posts

9th Sustainable Energy Forum & Exhibition of Eastern Europe SEF-2017 Kyiv will be held on October 9-11

May 16, 2017

1/1
Please reload

Recent Posts