Сталий розвиток України – під загрозою?

May 13, 2019

 

Директор ДП НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук вважає, що наразі існують реальні загрози для розвитку відновлюваної енергетики України. Своє бачення він презентував громадськості під час виступу на Міжнародній Конференції CISOLAR 2019.

 

«Сталий розвиток – поняття, ширше за кількість викидів», – наголосив спікер.

 

«На жаль, максимальний обсяг встановленої  потужності СЕС та ВЕС, яку може прийняти електроенергетична система – в поточному стані без зміни структури іншої генерації – за умови не обмеження видачі потужностей сонячних, вітрових та інших ВДЕ та атомних електростанцій, – це 4750 МВт, 3  ГВт з яких припадає на СЕС і 1,75 ГВт – на ВЕС. Ці значення будуть гарантовано досягнуті на кінець 2019 року», – заявив Всеволод Ковальчук.

Директор ДП НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук під час виступу на Конференції CISOLAR 2019

 

Спікер підсумував, що «Укренерго» як системний оператор буде змушений обмежувати видачу технічних умов потужностей АЕС та потужностей відновлюваних джерел енергії – там де, це технічно можливо. Крім того, одним із важливих інструментів безпеки енергопостачання Директор ДП НЕК «Укренерго» вважає максимальне прискорення аукціонної моделі розвитку відновлюваної енергетики.

 

За матеріалами IB Centre з Конференції CISOLAR 2019

Please reload

Featured Posts

9th Sustainable Energy Forum & Exhibition of Eastern Europe SEF-2017 Kyiv will be held on October 9-11

May 16, 2017

1/1
Please reload

Recent Posts